Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Výsledková listina        Fotogalerie

„A já bych chtěla toho s tím flekem na oku!“. „A já toho se zkrouceným ocasem!“. Takové dětské výkřiky mohl slyšet 7.6.2009 každý návštěvník areálu Základní kynologické organizace v Hrádku nad Nisou. Již pošesté se zde konala výstava psů s PP, nejmenovaných plemen a hlavně voříšků. Posoudit všechny rasy napříč mezi sebou měli pak pořadatelé možnost v oblíbené kategorii „Dítě a pes“.

Kdo šel v sobotu kolem našeho hrádeckého „cvičáku“, musel dozajista vědět, že se něco děje. Z místa se ozýval psí štěkot, dětský hlahol a smích. Ten většinou zazníval v disciplíně, při které každý vystavovatel svého pejska porotě představuje a snaží se ji zaujmout nějakými „povedenými kousky“, které jeho mazlíček umí. Před touto disciplínou ovšem musí pejsek ukázat světu ladný pohyb ve výstavním kruhu. V poslední části pak předvádí pes (a mnohdy spíše jeho páníček) své sportovní dovednosti proběhnutím překážkové dráhy ve stylu kynologického sportu agility.

O přestávce na sčítání bodů pobavili diváky ukázky frisbee (létající talíř), tance se psem a záchranařiny.

p1020088

Po sečtení bodů bylo jasno. Svou veselou povahou a typickými voříškovskými znaky si všechny získal a první místo vyhrál Ferda Drštík. Jestli si teď říkáte, jaké že je tedy jméno vítězného psa, pak vězte, že jste jej právě přečetli. Takto totiž pojmenoval pejska jeho majitel pan Martin Jung.

. Děkujeme sponzorům a nejvíce městu Hrádek nad Nisou za to, že nám umožnili tuto akci i letos připravit, vítězům blahopřejeme a se všemi se těšíme v červnu 2010 opět nashledanou.