Jdi na obsah Jdi na menu
 

Letošní 5. ročník soutěže byl pro mnohé účinkující skutečně „oříškem“ a pro diváky vítanou a zábavnou podívanou. Pořadatelé soutěže si totiž na přihlášené pánečky a jejich pejsky přichystali kromě známého předvádění psa ve výstavním kruhu a představení psa s ukázkou jeho dovedností, též další disciplínu, a to zkrácený parkur agility. Pro mnohé pejsky i pánečky bylo zdolání dvou skokových překážek, tunelu, poskokového kruhu a stolu premiérou. Všichni se ale nakonec ve výsledku svého úkolu zhostili dobře a hlavně s radostí. Dobré náladě nahrávalo příznivé počasí a po celou dobu soutěže vybízelo k občerstvení ve zdejší kantýně.

Odborná porota byla složena ze tří členů, jmenovitě p. Horinky, pí. Malé a sl. Šafránkové.

Jako první kategorie se přestavila kategorie „psi s PP“. Prvenství v této kategorii patřilo Valerii Šebestové se svým psem Derickem. Na druhém místě skončila Veronika Dragounová se psem Jessem a bronz si domů odnesl Jan Richter s fenou Bárou.

V druhé kategorii „psi nejmenovaných plemen“ vyhrála Zuzana Ludvíková s fenou Adélkou, stříbrnou medaili získala Alena Dumková s fenou Sendy a třetí místo patřilo Margitě Kučerové se psem Speedy.

Následovalo předvedení pejsků nejmenšími vystavovateli v kategorii „dítě a pes“. Všechny děti předváděly své pejsky zodpovědně a téměř profesionálně, ovšem prvenství získal Jakub Zelenka s pejskem Argony, druhé místo Ondřej Libnar s fenou Sendy a na třetím místě se umístila Kateryna Repyakh s pejskem Alexem.

Pod heslem „to nejlepší nakonec“ následovala poslední, nejočekávanější kategorie „voříšci“. Všichni voříšci byli kouzelní, nejvíce se porotě líbila Dášenka Kristýny Koyšové, na druhé místo dosáhl pejsek Vinny a jeho panička Jana Nováková a třetí místo obdržel pejsek Ludvík s paničkou Olgou Vološčukovou.

Dobu sčítání výsledků hodnocení poroty zkrátila ukázka agility místních členů kynologického klubu a vyhlašování a vlastně celou soutěž uzavřela velmi efektivní ukázka služební obrany psovoda Pavla Pálfiho se svou border colií Adonisem a figurantem Miroslavem Šottrem. Divákům se tajil dech při zadržení figuranta kolií vyslanou z jedoucího auta, či například zadržení pachatele snažícího se opuštěné auto psovodovi ukrást.

Doufáme, že se všem divákům i účinkujícím letošní ročník líbil stejně jako nám a budeme se na všechny těšit v příštím roce 2009!

A nezapomeňte se příští rok přihlásit a zasoutěžit si!

Projekt proběhl za podpory města Hrádek nad Nisou. Poděkování patří též sponzorům: MVDr. Andrea Šebestová, Ladislav Jirák – služby pro zemědělství a zahradnictví, Regina Motlová – Gábi ráj.